Sposób na dynie 2015 – zaproszenie do akcji

Dynia należy do roślin jednorocznych z rodziny dyniowatych a jej najpopularniejsze odmiany to: Piżmowa, Hokkaido, Acorn, Makaronowa, Figolistna, Baby Boo i Mesa Queen.

DYNIE

Jej owoce są bogatym źródłem witamin i minerałów, zawierają bowiem sporą ilość cynku, potasu, wapnia, fosforu, B-karotenu i witamin z grupy B.

Dynia jest zalecana do spożycia ze względu na właściwości odkwaszające i wzmacniające układ odpornościowy. Warto ją spożywać podczas leczenia nadciśnienia.

DYNIA

W kwestii zastosowania kulinarnego dynię można stosować do faszerowania, grillowania, pieczenia. Świetnie komponuje się również jako zamiennik ziemniaków czy makaronów. Można również ją stosować do konfitur, kompotów i deserów.

Kojarzona jest przede wszystkim z Halloween, jako ozdoba. Można jednak przyrządzić z niej bardzo dużo potraw – zarówno na słono jak i na słodko.

DYNIE

Serdecznie zachęcam do dzielenia się przepisami na dania z użyciem dyni, abyśmy mogli wszyscy cieszyć się jej bogatym smakiem i wszechstronnym zastosowaniem.

Czas trwania akcji: do 2015-10-31

Baner akcji do wklejenia na bloga:

Sposób na dynię 2015

Sposób na dynię 2015

 

2 thoughts on “Sposób na dynie 2015 – zaproszenie do akcji

  1. O tak dynia!
    Ketczup jest wyśmienity musisz spróbować. Poza tym zrobiłam jeszcze mus zamrożony, mus do słoika, zupę i chlebek . Oczywiście dyni nie koniec jeszcze dwie stoją w kuchni czekając na swój dzień…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *